JustPoznan.pl

Przewodnicy po Poznaniu i Wielkopolsce
Oferujemy więcej - kompleksowa organizacja pobytuOd Mieszka I do Przemysła II

Czy możliwe jest, aby przenieść się w czasie? Skorzystaj z wycieczki, którą zaplanowaliśmy dla sympatyków pierwszych, polskich władców i podczas pięciogodzinnej wyprawy poczuj wyjątkowość historycznej tajemnicy tworzenia państwa polskiego. Spotkajmy się przy pomniku Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim, skąd wyruszymy do budynku Psałterii, a następnie Kościoła NMP, Katedry z miejscem pochówku pierwszych władców Polski, pozostałości I i II Katedry. Czy znasz już Wieniec Kaplic? Zobaczysz m. in. Kaplicę Górków, Złotą Kaplicę ze szczątkami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, Kaplicę Królewską, a także Rezerwat Archeologiczny Genius loci.


Gdy udamy się na Stare Miasto, zwiedzimy Starówkę, a wraz z nią Kościół Farny – jedną z najpiękniejszych, barokowych budowli w Polsce. Co więcej? Obejrzysz domki budnicze, fasadę renesansowego Ratusza, Pręgierz i Pałac Górków. Na Placu Kolegiackim zapoznasz się z rzeźbą koziołków. Kolejno odwiedzimy Pomnik Św. Jana Nepomucena, Pomnik Bamberki, Wagę Miejską, Odwach, Pałac Działyńskich.

Udamy się na Wzgórze Przemysła, by podziwiać pomnik 15. Pułku Ułanów, Kościół Franciszkanów, a także Zamek Królewski. W połączonych budynkach Raczyńskiego oraz Zamku Przemysła powstała stała ekspozycja o łącznej powierzchni blisko 1500 m². Wśród nowocześnie zaaranżowanych eksponatów podziwiać można przedmioty skategoryzowane, jako sztuka użytkowa. Ekspozycja obejmuje przedmioty od czasów średniowiecznych, po współczesność. Eksponaty w liczbie około 2000 to przede wszystkim naczynia ceramiczne, szkło, metal, biżuteria, tkaniny, ubiory oraz dodatki. To jedyna taka wystawa w Polsce i nie możesz jej pominąć! Zaprosimy Cię na taras widokowy Wieży Zamkowej.

Dla zainteresowanych przerwą obiadową, oferujemy rezerwację w miejscu, w którym zasmakujesz tradycyjnej kuchni poznańskiej.

Usługi przewodnickie w Poznaniu to oferta kompleksowej opieki turystycznej: przystępnie przekazana wiedza oraz możliwość skorzystania z przewodnika po Poznaniu w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim, hiszpańskim i francuskim.

Teraz już wiesz! – zatem nie zwlekaj i skontaktuj się z nami.