JustPoznan.pl

Przewodnicy po Poznaniu i Wielkopolsce
Oferujemy więcej - kompleksowa organizacja pobytuNajstarsza nekropolia

Stolica Wielkopolski jest miejscem wyjątkowym! To tu spoczywają szczątki pierwszych władców Polski. To tu słowiańskie plemiona tworzyły początek naszej państwowości. Poznaj ten magiczny świat podczas czterogodzinnej wycieczki z przewodnikiem. JustPoznan.pl zaprasza na wycieczkę „Najstarsza nekropolia”, której plan został skomponowany z wielką precyzją i szacunkiem do pierwszych Piastów.


Spotkaj się z przewodnikiem w Poznaniu, w ustalonym wcześniej miejscu, punktualnie o ustalonej porze. My zajmiemy się resztą. Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania najbardziej znaczących miejsc Ostrowa Tumskiego (od budynku Psałterii, Kościoła NMP, Katedry z miejscem pochówku pierwszych władców Polski, poprzez pozostałości I i II Katedry, wieniec kaplic (m. im. Kaplica Górków, Złota Kaplica ze szczątkami Mieszka I i Bolesława Chrobrego), po Kaplicę Królewską), by następnie przespacerować się Mostem biskupa Jordana na Śródkę. Czy docenisz street art w postaci wyjątkowego muralu „Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle”?

Wróćmy na Ostrów Tumski, by zobaczyć Bramę Poznania. Zwiedzimy ekspozycję, Rezerwat Archeologiczny Genius loci, gdzie zobaczysz pamiątki z początków naszego państwa i miasta Poznań, a także budynek Akademii Lubrańskiego.

Twoją wycieczkę może urozmaicić przerwa na słodką przekąskę w postaci Rogala Świętomarcińskiego i kawy lub obiad, którego dania składają się z tradycyjnych potraw kuchni wielkopolskiej. Zajmiemy się rezerwacją.

Teraz już wiesz…, więc zapraszamy do kontaktu, aby ustalić szczegóły i dostosować program wycieczki do Twoich oczekiwań.