JustPoznan.pl

Przewodnicy po Poznaniu i Wielkopolsce
Oferujemy więcej - kompleksowa organizacja pobytuWielkopolski klasyk: Kórnik - Rogalin - Puszczykowo

Proponujemy siedmiogodzinną wycieczkę, podczas której zwiedzisz z przewodnikiem wyjątkowe miejsca, na długo zapadające w pamięć. Pozwól zaprosić się do wnętrza wyjątkowych budowli z niezwykłym charakterem i imponującą historią. Podziwiaj wspaniale utrzymane pomieszczenia, w których poczujesz oddech historii i przeniesiesz się w wyobraźni do odległych czasów, w których życie możnych toczyło się za zamkowymi murami.


Kórnik – jedno z najpiękniejszych miejsc na wielkopolskiej mapie. Otoczony fosą zamek, położony nad Jeziorem Kórnickim powstał dla rodziny Górków. Legenda głosi, że w jego murach ukryto skarb, którego przez wiele lat strzegła klątwa. W XIX wieku przebudowany został przez Tytusa Działyńskiego. Dziś można podziwiać w nim Salon, Gabinet, Pokój Generałowej, Salonik, Czarną Salę, Buduarek, Jadalnię, Pokój Marii Zamoyskiej, Salonik Myśliwski, Salę Mauretańską oraz Pokój Gościnny. Nie można pominąć spaceru po arboretum.

W Rogalinie czeka na Ciebie gabinet Edwarda Bernarda Raczyńskiego, a także galeria portretów rodziny Raczyńskich. Wnętrza wspaniałego pałacu oraz powozownia i galeria zachwycą każdego turystę. Zatrać się w uroku pięknego parku angielskiego i rokokowego ogrodu. Zobacz trzy, słynne dęby: Lecha, Czecha i Rusa.

Puszczykowo przywita Cię wnętrzem pracowni literackiej Arkadego Fiedlera, aby kolejno móc podziwiać ogród, w którym znajdują się eksponaty z książek wspomnianego twórcy. Wybitny pisarz – podróżnik jest postacią, o której dowiesz się więcej podczas zwiedzania z przewodnikiem.

W trakcie wycieczki zajmujemy się organizacją przejazdu pomiędzy Kórnikiem a Rogalinem, oraz pomiędzy Rogalinem i Puszczykowem. Możemy zarezerwować smaczny posiłek w restauracji, słynącej z wyśmienitej, regionalnej kuchni. Dodatkowo należy uwzględnić opłatę wstępu do pałacu, arboretum, zamku oraz Muzeum Arkadego Fiedlera.