JustPoznan.pl

Przewodnicy po Poznaniu i Wielkopolsce
Oferujemy więcej - kompleksowa organizacja pobytuSłodki Poznań

Czy zwiedzanie najsłodszych zakątków Poznania w połączeniu z zabytkami, które odwiedzić po prostu wypada to dobry sposób na spędzenie czterech godzin? Wycieczka po Poznaniu z przewodnikiem śladem słodkich tradycji stanie się wspaniałym sposobem na spędzenie kilku godzin w stolicy Wielkopolski.


Wycieczka „Słodki Poznań” rozpocznie się spotkaniem z przewodnikiem na schodach Ratusza lub w dowolnie ustalonym miejscu. Początkiem będzie zwiedzenie Starego Rynku, gdzie poznasz Pręgierz, domki budniczych, fasadę renesansowego Ratusza, a także Kościół Farny, czyli jedną z najpiękniejszych budowli barokowych w kraju. Na Placu Kolegiackim zobaczysz rzeźbę Koziołków.

Kolejnym punktem programu wycieczki są warsztaty tworzenia lizaków w lokalnej manufakturze. Poznaj lizaki z Poznania, bez glutenu , z naturalnymi barwnikami. Obserwuj, w jaki sposób krok po kroku powstają różnorodne, słodkie rarytasy oraz wykonaj lizaka własnoręcznie.

Za dużo słodyczy? Zatem, proponujemy zobaczenie pomnika 15. Pułku Ułanów, Wzgórze Przemysła, Zamek Królewski, Wagę i pomnik Bamberki.

Jednak czym byłby „Słodki Poznań” bez rogali Świętomarcińskich? Poznasz ich recepturę, legendy, związane z powstaniem przepisu, elementy poznańskiej gwary, a także będziesz aktywnym uczestnikiem wypieku rogali.

Dla grup zorganizowanych przewidziane są certyfikaty czeladnicze oraz wspólne zdjęcie.

Zwiedzanie Poznania z przewodnikiem? Możemy zorganizować dla Ciebie przerwę obiadową z tradycyjnymi daniami regionalnymi.

Skoro teraz już wiesz to zapraszamy do kontaktu.