JustPoznan.pl

Przewodnicy po Poznaniu i Wielkopolsce
Oferujemy więcej - kompleksowa organizacja pobytuW poszukiwaniu Białej Damy

Ustalmy miejsce spotkania z przewodnikiem, aby przenieść się w owiane tajemnicą zakątki Zamku w Kórniku. Spotkajmy się punktualnie, aby przenieść się w świat tajemnic i zagadek jednego z najpiękniejszych Zamków na terenie Wielkopolski.


Legenda o Białej Damie, poznaj ją już dziś!

Zamek, otoczony fosą, wybudowany dla rodziny Górków zasłynął dzięki legendom, jakoby w jego podziemiach ukryty został skarb. Śmiałkowie, którzy próbowali zbliżyć się do kosztowności, ginęli bez śladu lub odnajdywano ich, przerażonych, w okolicznych lasach. Klątwa, jaka została rzucona na skarb Górków nie została zdjęta nawet przez duchownego z okolicznej parafii, a do dziś na Zamku pojawia się duch Teofili z Działyńskich, nazywanej Białą Damą, która według legendy zarządziła rozbiórkę ruin, by cegły z budowli pozwoliły odbudować, zniszczone pożarem zabudowania, należące do miejscowej ludności.

Śladem tajemniczych wydarzeń…

Zwiedzanie z przewodnikiem pozwoli Ci poznać wszystkie tajemnice, związane z tym wyjątkowym miejscem. Blisko pięciogodzinna wycieczka, śladami Białej Damy obejmuje zwiedzanie Zamku w Kórniku, przebudowanego w XIX wieku przez Tytusa Działyńskiego (styl: neogotyk angielski), a w nim salon, salonik, gabinet, pokój Generałowej, Czarna Sala, Buduarek, Jadalnia, pokój Marii Zamoyskiej, Sala Mauretańska, a także Salonik Myśliwski i pokój gościnny. Przespacerujemy się po Rynku oraz arboretum. Rynek pozwoli Ci zobaczyć pozostałości po Kórnickich Żydach, późnogotycki kościół, ratusz oraz Prowent (miejsce urodzenia Wisławy Szymborskiej, noblistki z 1996 roku).

Ukoronowaniem pełnego emocji zwiedzania będzie rejs statkiem „Biała Dama” po jeziorze Kórnickim. Oferujemy organizację posiłku w jednej z najznakomitszych restauracji, oferujących dania regionalne. Poznaj smak Wielkopolski. Dodatkowe koszty wycieczki to bilety wstępu na Zamek, rejs statkiem oraz do arboretum.