JustPoznan.pl

Przewodnicy po Poznaniu i Wielkopolsce
Oferujemy więcej - kompleksowa organizacja pobytuPoznaj Poznań

Ile czasu będzie potrzebne, aby poznać Poznań?


Wycieczka po Poznaniu z przewodnikiem wraz z przerwą na posiłek oraz uwzględnionym przemieszczaniem się pomiędzy obiektami zajmie maksymalnie 10 godzin. W trakcie całodniowej wycieczki po Poznaniu z przewodnikiem grupy JustPoznan.pl poznasz najważniejsze zabytki miasta, zachwycające niezwykłą historią oraz niezmiennie wspaniałym efektem wizualnym.

Na początek ustalimy miejsce spotkania z przewodnikiem. Rozpoczniemy wycieczkę po Poznaniu od Ostrowa Tumskiego. Jego przestrzeń przewodnik przybliży Ci, rozpoczynając od budynku Psałterii, Kościoła NMP, Katedry z miejscem pochówku pierwszych władców Polski, poprzez pozostałości I i II Katedry, wieniec kaplic (m. im. Kaplica Górków, Złota Kaplica ze szczątkami Mieszka I i Bolesława Chrobrego), po Kaplicę Królewską.


Czy wiesz, że w Poznaniu powstał najpiękniejszy mural 3D w Polsce? Przejdziemy przez Most biskupa Jordana na Śródkę, gdzie można podziwiać to dzieło („Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle”). W kolejnej części proponujemy dalszą wyprawę w głąb Ostrowa Tumskiego, a następnie przejazd/przejście na Stare Miasto, gdzie poznasz piękno Starówki – fasadę renesansowego Ratusza, Domki Budniczych, Pręgierz, Koziołki (godz. 12.00). Czy wiesz, jak produkowane są słynne Rogale Świętomarcińskie? W Rogalowym Muzeum Poznania poznasz tajniki tworzenia specjału.

Dużo wrażeń? Czas na przerwę obiadową i czas wolny. Pozwól sobie na relaks po swojemu. Jeżeli zechcesz, zorganizujemy, zarezerwujemy, zaprowadzimy – kuchnia wielkopolska zachwyci Cię prostotą i tradycją. Pyry z gzikiem? Wiemy, gdzie smakują tradycyjnie.

Co możemy zobaczyć po obiedzie? Wybór należy do Ciebie. My proponujemy, Ty akceptujesz. Wzgórze Przemysła? A może Plac Wolności, zabudowa wokół Placu A. Mickiewicza… Możesz zobaczyć wszystkie obiekty lub wybrać interesujące Cię elementy, spośród naszych propozycji. Porozmawiajmy i z pewnością ustalimy plan, który spełni Twoje oczekiwania.