JustPoznan.pl

Przewodnicy po Poznaniu i Wielkopolsce
Oferujemy więcej - kompleksowa organizacja pobytuSzlak Piastowski

Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę śladami pierwszych Piastów. Podczas całodniowego zwiedzania z przewodnikiem dowiesz się więcej, niż na lekcjach historii. Miła, przyjacielska atmosfera i brak nudy gwarantowane. Odkryj zadziwiające miejsca Wielkopolski, które pozwolą Ci poznać specyfikę życia w czasach piastowskich.


Nasze zwiedzanie z przewodnikiem potrwa niespełna dziesięć godzin. Załóż wygodne obuwie i zaczynamy. My organizujemy przebieg wycieczki, Ty słuchasz, podziwiasz i relaksujesz się pięknem otaczających Cię, wyjątkowych miejsc. Spotkajmy się punktualnie, w ustalonym wcześniej miejscu. Zwiedzanie Szlaku Piastowskiego z przewodnikiem obejmuje Wenecję – Ruiny Zamku Diabła Weneckiego.

Koniecznie zobaczyć musisz Muzeum Kolei Wąskotorowej. Kolejką wąskotorową udamy się z Wenecji do Biskupina, gdzie zobaczysz Muzeum Archeologiczne – rekonstrukcję osady sprzed 2700 lat. Następnie przemieścimy się do Gniezna, aby odwiedzić Katedrę, miejsce spoczynku św. Wojciecha i koronacji królów Polski. Czy wyobrażasz sobie, jak ogromne znaczenie ma to miejsce w dziejach historii Polski? Zwiedzimy Ostrów Lednicki (w programie przeprawa promem na wyspę oraz zwiedzanie pozostałości grodu z czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego). W Pobiedziskach zwiedzimy Wystawę Maszyn Oblężniczych, prezentowanych w grodzie.

Podczas wycieczki należy uwzględnić koszty dodatkowe w postaci wejściówek do ruin zamku Diabła Weneckiego, Muzeum Kolei Wąskotorowej, biletu na przejazd kolejką wąskotorową, wejściówki do Biskupina, Katedry w Gnieźnie oraz podczas zwiedzania Ostrowa Lednickiego i grodu w Pobiedziskach. Chętnie zajmiemy się rezerwacją stolika w restauracji, serwującej wyśmienite, regionalne potrawy. Podczas całodniowej wycieczki nie należy zapominać o dostarczeniu źródła energii, pozwalającej na dziesięciogodzinne zwiedzanie. Zapraszamy do wędrówki Szlakiem Piastowskim, który zachwyca doskonałym doborem elementów wycieczki.

Teraz już wiesz! Zdecydujesz się na taką przygodę razem z nami?